Bookassist Novinky & Tisk

pondělí 14. března 2011

Facebook adresář míst - jak na to?

Facebook Adresář míst (Facebook Places) byl představen v určitých zemích od konce minulého roku a nyní je od března 2011 k dispozici i pro Českou Republiku. Ale co to vlastně je a co potřebujete udělat?

Facebook Places využívá GPS aby se lidé mohli "Přihlásit" ("Check in") pomocí svých mobilních přístrojů k momentálnímu místu svého výskytu tak, aby upozornili přátelé na to, kde jsou a co dělají. Toto funguje podobně jako "Foursquare".

Když lidé používají Facebook na mobilním telefonu, aby se přihlásili k momentálnímu místu jejich výskytu, často se setkají se situací, že není zatím žádné "oficiální" místo založeno. Proto mohou sami záznam v Places přidat. Z tohoto důvodu se na Facebook Places objevují umístění hotelů, která nebyla založena ze strany hotelu, ale ze strany zákazníka, který se jako první k místu přihlásil (viz. obrázek níže).


Jako poskytovatel služeb na Vaší adrese proto musíte nejprve zkontrolovat, zda je Váš hotel již nastavený jako místo "Place" na Facebooku a pokud ano, tak o něj zažádat. Pokud ne, můžete jej nastavit od základu sami. Vyhledejte jméno Vašeho hotelu ve vyhledávacím řádku na Facebooku nebo použijte mobilní telefon, když jste v hotelu k tomu, abyste se "Přihlásili - Check in" - pokud se Váš hotel objeví na seznamu, byl již přidán (viz obrázek z iPhone níže).


Další otázkou proto může být: Jak si přivlastním zápis na Facebook Places, který reprezentuje můj hotel? Nebo pokud zde žádný záznam není, jak ho nastavím?

Jak si přivlastnit již existující zápis:
V některých případech si hotel všimne, že již zápis byl vytvořen, proto si o jeho přivlastnění musí zažádat. Jděte tedy na Facebook Places u Vašeho hotelu a klikněte na "This is your business?" odkaz, viz příklad níže.Jakmile zaškrtnete políčko, že souhlasíte s podmínkami, objeví se Vám obrázek viz. níže s "Call Me Now".


Pokud místo nemá již uvedený kontaktní telefonní číslo, budete vyzváni k vyplnění formuláře k přidání dat, která budou umístěna do profilu pro možnost jeho přivlastnění.

Automatický robot, který Vás bude na uvedeném čísle kontaktovat, Vám sdělí 4 číselný ověřovací kód. Jakmile tato 4 čísla uvedete u existujícího adresáře, budete vyzváni ke sloučení s Vaší stránkou na Facebooku (viz obrázek níže):


Facebook Vás bude poté kontaktovat pomocí e-mailu o tom, že slučují stránku hotelu na Facebooku se zápisem v adresáři míst. Jakmile je proces dokončený, jděte na svou stránku na Facebooku a klikněte na odkaz "Info" a uvidíte, že zde přibyla mapa.

Jak založit nový zápis na Facebook Places:

Pokud Vaše adresa zatím na Facebooku neexistuje, musíte jí přidat pomocí Vašeho mobilního přístroje kliknutím na ikonku adresáře míst "Places" ve Facebook App. Klikněte na "Check in" v pravém horním rohu na Vašem displeji a poté hledejte Váš hotel. Pokud zde hotel není klikněte na "Find or Add a Place" (Hledej nebo přidej místo)
Jakmile tento krok dokončíte, Váš hotel bude k dispozici pro ostatní aby se zde přihlašovali "Check In". Pro přivlastnění profilu dále postupujete stejně jako výše.

Výhody:
Služba se pomalu rozebíhá napříč zeměmi, opravdová výhoda je nyní pouze v USA, kde můžete tvořit tzv. Facebook Deals pro osoby, které se k Vašemu místu přihlásily ("Check In"). Více informací na http://www.facebook.com/places

Doporučujeme nastavit si umístění již nyní, abyste byli připraveni, až Facebook spustí další možnosti využití pro Českou republiku. Další faktor, jehož jsme si všimli je ten, že pokud umístíte kurzor na vaši "Zeď" nebo na novinky, které umisťujete, objeví se info o umístění Vašeho hotelu a o tom, jak se sem dostat. Dále se objeví informace o přátelích, kteří jsou fanoušky profilu.


Pokud máte jakékoliv postřehy či komentáře, prosím, využijte možnosti níže.
---

Paul Ferry je Senior Social Media Strategist ve společnosti Bookassist (bookassist.org), partnera Vašeho hotelu pro technologie a online strategie.

Štítky: ,

RSS XML

 

 

Twitter Updates

  Follow Bookassist on Twitter

   

   

   

   

  Předchozí příspěvky

  Automatic Netware Ltd. trading jako Bookassist® je společnost s ručením omezeným zapsaná v Irsku pod číslem 312796.
  Sídlo: 35 Fitzwilliam Place, Dublin 2, Irsko.
  Bookassist® is a registered trademark.

  Prohlášení o ochraně osobních dat..

  Obsah ©1999-2009 Bookassist.
  Všechna práva vyhrazena.